Trening w Parku Różanka

Dzisiejszy trening Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū – Tonbo Szczecin w malowniczym Parku Różanka w Szczecinie. 🥋🗡️

Nowe Dojo Tonbo Szczecin

Po wielu latach treningów w różnych salach gimnastycznych w Szczecinie doczekaliśmy się swojej własnej sali. Nasze nowe Dojo Tonbo Szczecin będzie się mieścić w Centrum Handlowym OMNI Molo przy ul. Mieszka I 73 w Szczecinie na pierwszym piętrze, Już z końcem sierpnia zapraszamy na zajęcia do naszego nowego Dojo gdzie będą odbywać się treningi dwóch tradycyjnych japońskich sztuk walki Goju ryu i Katori.


Okinawa Goju Ryu to styl karate, który wywodzi się z Okinawy. Charakteryzuje się połączeniem twardych i miękkich technik, co odzwierciedla filozofię harmonii i równowagi. Goju Ryu kładzie duży nacisk na oddychanie i rozwój wewnętrznej siły, co czyni go unikalnym w świecie sztuk walki oraz Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū to najstarsza szkoła sztuk walki w Japonii, założona ponad 600 lat temu. Jest to system kompleksowy, obejmujący nie tylko techniki walki mieczem, ale także strategię, taktykę i filozofię samurajów. To, co wyróżnia Katori Shinto Ryu, to niezmienna forma praktyki, która przetrwała próbę czasu i jest nadal ćwiczona tak, jak została stworzona wieki temu.


Bardzo dziękuję Robertowi jednemu z ćwiczących Goju ryu za zaangażowanie i pomoc w zrealizowaniu tego projektu. Bez niego było by to niemożliwe. Dziękuję bardzo.

Zapraszamy miłośników japońskiej szermierki

Czy kiedykolwiek marzyłeś o nauczeniu się sztuki władania mieczem japońskim? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość!
 
Najstarsza szkoła Katori Shinto Ryu w Japonii zaprasza wszystkich mieszkańców Szczecina na zajęcia na świeżym powietrzu. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki tej starożytnej sztuki walki bezpośrednio od praktykujących tą sztukę.
 
Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 18:00 w malowniczym Parku Różanka w Szczecinie. Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy doświadczony praktykant, zapraszamy Cię do dołączenia do nas i odkrycia tej fascynującej dyscypliny.
 
Do zobaczenia na treningu! 🥋🗡️ 

Pokaz Goju ryu w OMNI Molo

Maj 2024

W sobotę w Galeria Handlowa Omni Molo! świętowano przemiany oraz zmianę nazwy. Nasze Dojo Tonbo Szczecin została zaproszone do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Nasi najmłodsi adepci TOGKF Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin zaprezentowali swoje umiejętności, wykonując pokaz kata i kihon z niesamowitą precyzją i pasją. To była prawdziwa uczta dla oczu, pełna energii i determinacji, która pokazała ducha i siłę naszych młodych karateków.

Zen w Goju ryu

Kwiecień 2024

Zen w Goju Ryu ma swoje korzenie w filozofii buddyjskiej i wpływa na praktykę tej tradycyjnej sztuki walki. Oto kilka aspektów, w których Zen jest obecny w Goju Ryu:

Uważność i Koncentracja: Zen kładzie nacisk na uważność i bycie obecnym w chwili. W Goju Ryu, koncentracja jest kluczowa podczas treningu technik i walki. Uważność pomaga w doskonaleniu ruchów i zrozumieniu ich głębszego sensu.
Spokój i Harmonia: Zen dąży do osiągnięcia spokoju umysłu i harmonii z otaczającym światem. W Goju Ryu, praktykujący dąży do zachowania spokoju nawet w trudnych sytuacjach, takich jak walka. To pomaga w zachowaniu równowagi i skupienia.
 
Oświecenie i Samodoskonalenie: Zen dąży do oświecenia i zrozumienia prawdy. W Goju Ryu, praktyka jest nieustannym procesem samodoskonalenia. Poprzez ciągłe ćwiczenia, praktykujący dąży do doskonalenia swoich umiejętności i ducha.
 
Pustka i Forma: Zen uczy, że forma jest pusta, a pustka jest formą. W Goju Ryu, techniki mają swoje formy, ale istotne jest zrozumienie, że są one jedynie narzędziami. Pustka symbolizuje otwarty umysł, gotowy do nauki i przyswajania.
 
W skrócie, Zen w Goju Ryu pomaga praktykującym osiągnąć spokój, skupienie i rozwój ducha, co jest równie ważne jak doskonalenie technik walki. 🥋🧘‍♂️
 
Zen to forma buddyzmu, która rozwijała się w Chinach i Japonii. Skupia się na bezpośrednim doświadczeniu oświecenia poprzez medytację i praktykę. W buddyzmie Zen ważne jest osiągnięcie oświecenia w tym życiu, a nie w przyszłym.
Goju Ryu, znane również jako Gōjū-ryū, to styl karate wywodzący się z wyspy Okinawa w Japonii. Termin gōjū-ryū oznacza “twardy-miękki”. Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu, który mieszkańcy Okinawy poznali od mistrzów z południowych Chin, takich jak Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953). Styl ten łączy techniki uderzeń (go) z technikami chwytów i bloków (ju). Jest to sztuka walki, a nie sport, i nie ma nic wspólnego z agresją. W Goju Ryu istotne są ćwiczenia oddechowe ibuki i nogare, treningi na okinawskich przyrządach takich jak makiwara czy yari-bako, a także techniki przyciągania i pchania przeciwnika oraz zadawania uderzeń w punkty witalne.
 
Jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się więcej o Goju Ryu i rozpocząć swoją przygodę z tą tradycyjną sztuką walki! 🥋🧘‍♂️
 
Zapraszam do kontaktu Robert Tonbo Stefański tel. 690 92 66 60.

TOGKF Goju - Ryu Karate Tonbo Szczecin

Kwiecień 2024

Chcesz nauczyć się sztuki walki, która poprawi Twoją kondycję, zdrowie i pewność siebie? Marzysz o tym, by trenować pod okiem mistrzów z Japonii? A może po prostu szukasz ciekawego hobby i nowych znajomych?


Jeśli tak, to zapraszamy Cię do karate Tonbo Szczecin – szkoły, która nauczy Cię tradycyjnego stylu Okinawan Goju Ryu Karate Do. To nie tylko sport, ale także sposób na życie, który kształtuje charakter, umysł i ciało.


W naszej szkole znajdziesz profesjonalną kadrę, przyjazną atmosferę i świetne warunki do treningu. Nie ważne, czy jesteś początkujący, czy zaawansowany – zawsze znajdziesz grupę odpowiednią dla Twojego poziomu i wieku. Uczymy się od najlepszych – jesteśmy częścią międzynarodowej federacji TOGKF i mamy bezpośredni dostęp do wiedzy i doświadczenia Higaonna Morio Sensei, jednego z najwybitniejszych mistrzów karate na świecie.
Nie zwlekaj – zapisz się już dziś i skorzystaj z naszej specjalnej oferty: pierwszy trenin za darmo! Odwiedź naszą stronę internetową lub profil na Facebooku, aby dowiedzieć się więcej. Dołącz do nas i odkryj w sobie prawdziwego wojownika!
Karate Tonbo Szczecin – szkoła, która zmieni Twoje życie!

Dojo

Marzec 2024

Trening w dojo to wyjątkowe doświadczenie, które łączy zarówno ciało, jak i umysł. W Dojo, czyli tradycyjnej japońskiej sali treningowej, uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności w różnych sztukach walki i duchowych praktykach.
Tonbo Dojo Szczecin to miejsce, w którym sztuka walki i duchowe praktyki łączą się w wyjątkowe doświadczenie. Oto kilka informacji na temat tego Dojo:
Katori Shinto-ryu: To najstarsza japońska sztuka walki, którą uczą w Tonbo Dojo Szczecin. Uczestnicy mogą doskonalić techniki władania kataną, tachi, dwoma mieczami, kijem bo, naginatą, kodachi, yari oraz rzucania shurikenamiKatori ma prawie 600-letnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Okinawan Goju-ryu Karate-Do: To oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznawanego przez mieszkańców Okinawy. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją Goju-ryu to trudna sztuka, która rozwija charakter, umysł i ciało uczestników.
Dojo Tonbo Szczecin oferuje różnorodne treningi. Oto harmonogram:
Poniedziałek:
18:00 – 19:30: Trening Katori Shinto – ryu.
Wtorek:
19:30 – 21:00: Trening Goju-ryu dla dorosłych.
Środa:
18:00 – 19:30: Trening Katori Shinto – ryu.
Czwartek:
18:00 – 19:00: Trening Goju-ryu dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat
Piątek:
18:0-19:30: Trening Goju-ryu dla dorosłych .
Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się pod numerem telefonu: 690 92 60 66 lub odwiedź stronę Tonbo Dojo Szczecin

Medytacja Zen w sztukach walki

Medytacja jest kluczowym elementem w sztukach walki, szczególnie w tradycyjnych formach, takich jak Karate. Każdy trening rozpoczyna i kończy się Mokuso, ale często nie jest wyjaśnione, w jaki sposób oddychać, co jest dużym błędem, a także że nie przywiązuje się uwagi do zazen. Medytacja w Karate i innych sztukach walki może przybierać różne formy, takie jak:

Mokusō – medytacja siedząca, wykonywana na początku i na końcu treningu. Polega na zamknięciu oczu, złożeniu rąk na kolanach i skupieniu się na oddechu. Celem jest osiągnięcie stanu ciszy i spokoju wewnętrznego.

Zazen – medytacja siedząca, polegająca na skupieniu się na oddechu i obserwowaniu własnych myśli i uczuć bez oceniania i przywiązywania się do nich. Zazen pomaga w osiągnięciu stanu pustki, w którym umysł jest wolny od wszelkich zakłóceń i iluzji.

Kata – sekwencja ruchów, która ma na celu wyrazić i doskonalić technikę walki. Kata jest wykonywana z pełnym zaangażowaniem i skupieniem, tak jakby przeciwnik był naprawdę obecny. Kata jest także formą medytacji ruchowej, która łączy ciało i umysł w harmonijną całość.

Koan – zagadka lub paradoks, który ma na celu wywołać u ucznia nagłe olśnienie i odkrycie prawdy. Koan jest zadawany przez mistrza i wymaga od ucznia niekonwencjonalnego i intuicyjnego rozwiązania, które nie jest możliwe do znalezienia przez zwykły rozum.

Dojo – miejsce, gdzie odbywa się praktyka zen i budo. Dojo to nie tylko sala treningowa, ale także przestrzeń duchowa, w której panuje atmosfera szacunku, dyscypliny i współpracy. Dojo to także symbol drogi (do), którą podąża każdy praktykujący zen i sztuki walki.

Omori Sogen-Roshi mistrz zen i sztuk walki w swoim eseju „Zen i Budo” omawia związek między filozofią zen a drogą wojownika (budo). Autor wyjaśnia, że budo nie oznacza tylko technik bojowych, ale także kulturę, szacunek, dyscyplinę i samodoskonalenie. Zen jest nieodłączną częścią budo, ponieważ pomaga w osiągnięciu stanu pełnej koncentracji, harmonii i pustki, niezbędnego do skutecznego działania. Zen i budo to także sposób na rozwój duchowy i fizyczny poprzez praktykę medytacji, koanów i kata. Zen i budo to nie tylko sztuka walki, ale także filozofia i styl życia, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia, rozwoju i kreatywności.

Zen ma swoje korzenie w historii Japonii, gdzie samurajowie, czyli wojownicy feudalni, łączyli sztukę walki z duchowością. Samurajowie byli pod wpływem konfucjanizmu, taoizmu i buddyzmu, a zwłaszcza jego odmiany zen. Zen pomagał im w osiągnięciu stanu pełnej koncentracji, spokoju i harmonii, niezbędnego do skutecznego działania na polu bitwy. Zen uczył ich także szacunku, dyscypliny i samodoskonalenia.

Pokaz Tenshi Shoden Katori Shinto ryu na Gali UKF ProfessionaI Karate

Listopad 2023

W minioną sobotę w Szczecinie odbyła się Gala UKF 6, UKF ProfessionaI Karate, nasze szczecińskie Dojo Tonbo miało przyjemność zaprezentować najstarszą szkołę szermierki japońskiej Tenshi Shoden Katori Shinto ryu, dziękuję Andrii Pervykh za udział w pokazie oraz organizatorom Gali i Paweł Bombolewski za zaproszenie.

Pokaz poświęcony Dniu Karate

Październik 2023
25 października 2023 roku o godzinie 11:00 w Specjalnym Dojo Okinawa Karate Kaikan odbył się “Pokaz poświęcony Dniu Karate”
 
Ośmiu wyznaczonych przez Prefekturę Okinawa posiadaczy niematerialnych skarbów kulturowych dało cenne demonstracje kata. W śród nich Nasz Sensei Morio Higaonna -10 Dan.
 
29 października na Kokusai-dori zaplanowano „Festiwal Demonstracyjny Dnia Karate”.

TOGKF Poland Gasshuku Bydgoszcz 2023

Październik 2023

Goju ryu Tonbo Szczecin z Victorem Panasiukiem i George Andrewsem na TOGKF Poland Gasshuku Bydgoszcz 2023

Jesteśmy jedyną szkołą w zachodniopomorskim nauczającą TOGKF Goju ryu Karate

24-godzinny maraton treningowy dla chorego Wiktorka

Październik 2023

Ćwiczyli dla Wiktorka. W Szczecinie zakończył się 24-godzinny trening, podczas którego każdy mógł jednocześnie spalić trochę kalorii i pomóc wrzucając datek do puszki. Wiktor Stachowiak cierpi na rzadką, genetyczną chorobę, zaburzającą rozwój twarzoczaszki. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację i sprzęt medyczny niezbędny w domu.

Zobacz na TVP 3 PL

źródło: TVP 3 PL 

Rozpoczynamy nabór na zajęcia Goju ryu.

Sierpień 2023

Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Medytacja,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
✅ Nauka dyscypliny i poszanowania starszych
📌 Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko po takim długim okresie czasu braku aktywności trenowało razem z nami zapraszamy do kontaktu!! 🤼‍♂
Nie każdy musi być zawodnikiem ale każdy może trenować w naszym klubie 👊
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60
 

Jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu.

Sierpień 2023

Zapraszamy na jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy federacji TOGKF.
✅ ️Miejsce – Honbu Dojo Bydgoszcz.
✅️Program – analiza kata, bunkai oraz kakie.
Wszystkich chętnych niezależnie od praktykowanego stylu serdecznie zapraszamy !!!! Info Sensei Tomasz Siewkowski – 6 Dan
📩 togkf.polska@gmail.com
☎️tel. + 48 603777194

Pokaz na Mizukon

Sierpień 2023

Byliśmy na Mizukon! Do Przecławia zjechali fani Mangi i Anime z całej Polski. Przez dwa dni w GOKSiR Przecław i Szkole Podstawowej w Przecławiu poczuć można świat Japonii i fantastyki.

Okinawa Budo Sai - Naha

Sierpień 2023

🇵🇱 TOGKF BUDO SAI 🇵🇱 zaczął na się w Naha.
Wszyscy są bardzo szczęśliwi, gdy wita ich Sensei Morio Higoanna !! 🛬 To jeszcze nie wszyscy uczestnicy ponieważ tajfun opóźnił ich przybycie Miejmy nadzieję że wkrótce będą z nami. 😀❤️😀

Egzamin Goju ryu 💙💙💙

Czerwiec 2023

Dziś w naszym Dojo TOGKF Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin odbyły się uzupełniające egzaminy na stopnie kyu. Gratulacje dla Joanny, Eryka i Krzysztofa.

Wakacje z Goju ryu i Katori 🤺🥋🧘

Czerwiec 2023

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30
Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu 🤺 oraz okinawskiej odmiany Karate Goju Ryu 🥋 który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość. Na zajęciach poznamy medytację 🧘 Zen przez Zen rozumie się także „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Jest to koncentracja myśli na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę siedzącej medytacji.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne

Gasshuku TOGKF Polska 2023

Marzec 2023

W Bydgoszczy odbyło się seminarium Goju-ryu na którym to nasze Dojo Tonbo Szczecin brało udział. Seminarium poprowadził Senior Instruktor Sensei Masakazu Kuramoto 8 Dan z Japonii – Okinawa. Jest uczniem Sensei Morio Higaonna 10 Dan. Sensei Kuramoto sztuki walki uprawia od dziecka, jest instruktorem Honbu Dojo na Okinawie. Organizatorem seminarium jest TOGKF Polska – Tomasz Siewkowski 5 Dan.

Seminarium z Ulf Rott Sensei.

Marzec 2023

Przy zarejestrowanych 63 osobach było to największe seminarium, jakie do tej pory Kobukai Berlin mógł zorganizować. Rott Sensei pomagali jego żona Izumi Mikami-Rott, Sebastian Buchner, Heiko Bölling, Detlef Augustin i Jacek Krzeszowiec. Powitaliśmy gości z Leer, Bremen, Hannover, Darmstadt, Warszawy, Krakowa, Lublina, Szczecina, Pragi, Olmütz i Brna. Mamy nadzieję, że każdy może wziąć coś pouczającego z seminarium i dziękujemy wszystkim, a szczególnie parze Rott.
Do następnego roku!

Seminarium z Sensei Kuramoto

Luty 2023

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!! 👊👊 👊W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. ☎️ Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 603-777-194 Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres 📩 togkf.polska@gmail.com

Karate dla dzieci

Styczeń 2023
Rozpoczynamy nabór dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. 🥋
Zajęcia będą odbywać się w Domu Kultury Saniga przy ul. Chopina 22, Szczecin
Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
✅ Ćwiczenia korygujące wady postawy,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60

Obóz Stara Wieś

Grudzień 2022

Już kolejny raz Tonbo Szczecin na zimowym obozie w Dojo Stara Wieś

Seminarium z sensei Marek Ramus

Listopad 2022

Sobotnie seminarium z sensei Marek Ramus, założycielem szkoły koryu karate Zanshin. Organizator Klub Karate Pomerania Szczecin.

Zapraszamy na zajęcia Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Październik 2022

Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
Zajęcia odbywają się w wtorek godzina 20.00 Dom Kultury Saniga oraz piątek godzina 18.00 Wyższe Seminarium Duchowne
Tel. 690 92 66 60

Japan Fest

Październik 2022

Zdjęcia autorstwa Agi, Vincenta i Mariusza

Japan Fest

Październik 2022
W sobotę nasza szkoła Okinawan Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin wzięła udział w kolejnej edycji Japan Fest. Dziękujemy za zaproszenie.
 
Poniżej fotorelacja.

Seminarium Okinawan Goju-Ryu

Wrzesień 2022
🇵🇱 🇦🇩 Seminarium Okinawan Goju-Ryu z Sensei Victor Panasiuk- 7 Dan
Karate dla mnie to coś więcej niż sprawność fizyczna. Najważniejsze są relacje. W karate liczą się Ludzie a nie korporacje. I wiecie co? Jestem szczęściarzem bo mam wokół siebie Wspaniałych wspierających mnie Ludzi. Bilans zysków i strat mocno na plus.

Seminarium Katori Shinto-ryu w Krakowie 07.2022

Lipiec 2022

Pokaz kilkusetletniej sztuki walki w Radiu Szczecin [WIDEO]

Lipiec 2022

Trenują starodawną technikę sztuk walki, a we wtorek zaprezentowali swoje umiejętności w Radiu Szczecin.
Samurajowie ze szkoły Tonbo Szczecin odwiedzili letnie studio plenerowe w alei Wojska Polskiego 73.

Robert Stefański tłumaczył w naszym porannym programie, skąd zainteresowanie akurat tym stylem walki.

– Styl walki Katori Shintō-ryū wywodzi się z Japonii. Jest to stara szkoła, która ma przeszło 600 lat i do dziś jest ćwiczona w niezmienionej formie – mówił Stefański.
żródło- Radio Szczecin,

Wakacje ze Sztukami Walki

Czerwiec 2022

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60

Zajęcia są płatne 

Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Czerwiec 2022

Dziś zakończyło się dwudniowe Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie z Mateuszem Kudukiem z Krakowa był to uczciwie przepracowany weekend. Dziękujemy za wizytę i cenne rady. W trakcie trwania seminarium odbył się egzamin na stopnie kyu. Gratulacje dla Hani , Ksenii, Szymona 5 kyu, Przemysław, Andreii, Igor , Mateusz 4 kyu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w seminarium

Koniec roku Szkolnego

Czerwiec 2022

Rok szkolny 2021/2022 zbliża się do końca. W najbliższy weekend odbędzie się Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie. Poniżej wspólne zdjęcie Tonbo Szczecin oraz zdjęcie z Okami Kendo Szczecin

Poranny trening

Maj 2022

 

Świąteczny trening za nami

Kwiecień 2022

Egzamin Goju Ryu

Marzec 2022

18 marca w naszym Dojo odbyły się zaległe egzaminy Goju Ryu na stopnie kyu wszyscy zdali. Gratulacje.

 

Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin

Marzec 2022

Tak wygląda nowy przyrząd treningowy Nigri game dla naszego Tonbo Dojo. Podziękowania dla Pracownia Ceramiczna Janowczarnia oraz dla sempai Przemysław Kaczorowski. Dziękuję bardzo.

Ogólnopolski Zimowy Obóz Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū Dojo Stara Wieś 2021

Grudzień 2021

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szczecińska szkoła kenjutsu wzięła udział w ogólnopolskim obozie zimowym Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Stara Wieś.
 
Pod koniec obozu odbyły się egzaminy na stopnie kyu, wszyscy ze Szczecina zdali.
 
Gratulacje !!!!.
 
Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie obozu oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą rodzinną atmosferę
 

Pokaz na Japan Fest

Październik 2021

W sobotę w Domu Kultury Krzemień odbyła się impreza poświęcona kulturze japońskiej po nazwą Japan Fest. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury Krzemień oraz Szczeciński Klub Azji. Nasze Dojo Tonbo Szczecin zostało zaproszone gdzie wzięło udział w pokazie oraz przeprowadziło warsztaty z najstarszej sztyki walki Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū

Japan Fest 2021

Październik 2021

Gotowi do pokazu – Goju-Ryu Power !!!

 

Warsztaty Goju Ryu - Bydgoszcz

Wrzesień 2021
 
 
 
 
 
 
 
Dziś odbyły się warsztaty Okinawan Goju-Ryu Karate Do. Uczestniczyli członkowie z takich klubów jak Szczecin, Warszawa, Pruszcz Gdański i Bydgoszcz. Pierwsze 3 godziny były poświęcone analizy kata od: Gekisai Dai do Shisochin.
Nastepnie mielismy trening Hojo Undo – zestaw ćwiczeń wzmacniających (utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość). Wykonyje się go przy użyciu tradycyjnych przyrządów indywidualnie lub z partnerem. Trening Hojo Undo z powodzeniem zastępuje ćwiczenia na siłowni. Do tradycyjnych okinawskich przyrządów należy zaliczyć: makiwara, kongoken, yari bako, tan,tou, nigi game. Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za stworzenie świetnej atmosfery i ogromne zaangażowanie.
Foto: Joanna Wodzińska👍😀

Sezon 2021/2022 rozpoczęty

Wrzesień 2021

Następny tydzień treningu za nami. Sezon 2021/2022 rozpoczęty.

Seminarium Katori Shinto Ryu Kraków 2021

Wrzesień 2021

Zapisy na zajęcia Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū i Goju Ryu Karate 2021/2022

Wrzesień 2021

Zapraszamy do naszego Dojo Tonbo Szczecina na zajęcia sztuk walki. Treningi odbywają się Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.

Kontakt

tel. 690926660

lub

tonboszczecin@gmail.com

Czekamy na was.

Dōmo arigatō gozaimasu

II Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Lipiec 2021

Zapraszamy na drugie Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie. Seminarium poprowadzi Amadeusz Ostaszewski 2 Dan z Krakowa.
Zapraszamy wszystkich praktykujących Katori w Polsce, jak i osoby chętne poznać najstarszą japońską sztukę walki.

Plan seminarium:
31 lipca – sobota
11:00 – 13:00 – trening
16:00 – 18:00 – trening
21:00 – wspólne wyjście na Dni Morza
1 sierpnia– niedziela
9:00 – 11:00 – trening
Zajęcia odbędą się: ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE, ulica Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin, Polska
Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł., plus opcja Student lub opcja Hotel.
Nocleg z wyżywieniem na miejscu w ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE.
Opcja Student
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 150 zł, ilość miejsc 9,
Opcja Hotel
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 180 zł, ilość miejsc 9,
Ilość miejsc ograniczona .
Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o rezerwację miejsc
mail. – tonboszczecin@gmail.com
Płatne na rachunek bankowy: 61 1240 3927 1111 0011 0354 9940
Dla wszystkich uczestników pamiątkowy prezent.
Kontakt
tel.: 690 92 66 60 – Robert
mail. – tonboszczecin@gmail.com

Wakacje ze sztuką

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne.

Opłata miesięczna wynosi 160 zł.

Japan Fest 2021

Kwiecień 2021

Przedstawiamy kolejnych wyjątkowych gości na Japan Fest 2021 Będą to przedstawiciele szkoły Okinawan Goju – Ryu Karate Do Tonbo Szczecin ze specjalnym udziałem sensei Tomasza Siewskowskiego prezesa IOGKF Polska oraz sensei Jerzego Łabińskiego z Klub Sztuk Walki “Shodan”, którzy zaprezentują styl walki Okinawan Goju-ryu Karate-Do.
 
Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung-fu poznanego w południowych Chinach przez mieszkańców Okinawy – Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953). Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
 
Okinawan Goju-ryu Karate Do Polska – to ogólnopolskie stowarzyszenie, które zostało zarejestrowane w maju 2008 r. w Bydgoszczy. Stanowi krajowy oddział Międzynarodowej Federacji IOGKF.

Japan Fest 2021

Marzec 2021

Kolejni goście na Japan Fest 2021- szkoła japońskiej sztuki walki Katori Shinto Ryu – Tonbo Szczecin

Egzamin

Marzec 2021

W marcu w Szczecinie odbyły się egzaminy na stopnie kyu w Goju Ryu.
Gratuluję !!!

Dzień z Bushido

Luty 2021

Czwartek był w Husarii wyjątkowym dniem Bushido. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych sensei mieliśmy okazję zapoznać się z podstawami Karate Goju-Ryu i metodami treningowymi tego stylu oraz drogi miecza Kendo i Iaido. Było wyśmienicie. Serdeczne podziękowania dla sensei Alberta, sensei Roberta, sensei Piotra i sensei Krzyśka za przyjęcie zaproszenia. To wyjątkowe spotkanie nie pozostanie bez wpływu na naszą drogę karate. Dziękujemy. Osu!!!

Zapraszamy na zajęcia. Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Luty 2021
Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
 

Zapraszamy na zajęcia Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu

Luty 2021
Katori Shinto-ryu to najstarsza japońska sztuka walki. Szkoła naucza technik władania kataną/ tachi, dwoma mieczami, kijem bo, naginatą, kodachi, yari, rzucania shurikenami oraz walki wręcz. Katori ma prawie 600-letnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie która przetrwała do dziś prawie w niezmienionej formie.

 

Treningi.
Poniedziałek 18.00 – 19.30
Środa 18.00 – 19.30
Piątek 17.30 – 19.00
Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie
ul. Papieża Pawła VI 2,
71-459 Szczecin
Kontakt
Katori Shinto-ryu
Dojo Tonbo Szczecin
Tel. 690 92 66 60

Styczniowe Gasshuku w Bydgoszczy

Styczeń 2021

W niezłym składzie zaczynamy ten rok – styczniowe Gasshuku w Bydgoszczy

 

 

IOGKF PL

Grudzień 2020

Polska Federacja Okinawa Goju Ryu Karate Do, życzy wszystkim trenującym, ich rodzinom i sympatykom dużo rodzinnego ciepła, zdrowia i szczęścia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oby ten wyjątkowy czas był okazją do zdrowego wypoczynku w gronie najbliższych.

Trening Kendo w naszym Dojo

Listopad 2020

Kendo to My 🙂

Kendo z HIN (hin-kaku i hin-i)
Piękne kendo bez agresji. 100 % przyjaźni.
Dziękuję za wspólny wieczór – Sensei Krzysiek Bosak, Robert Stefanski, Krzysztof Sielicki, Albert Jerka

Kendo for life!

Okami Kendo Szczecin

Seminarium Okinawan Goju – Ryu Karate – Do

W styczniu zapraszamy na otwarte seminarium okinawskiego Karate Goju-Ryu – szczegóły e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl