Rozpoczynamy nabór na zajęcia Goju ryu.

Sierpień 2023

Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Medytacja,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
✅ Nauka dyscypliny i poszanowania starszych
📌 Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko po takim długim okresie czasu braku aktywności trenowało razem z nami zapraszamy do kontaktu!! 🤼‍♂
Nie każdy musi być zawodnikiem ale każdy może trenować w naszym klubie 👊
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60
 

Jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu.

Sierpień 2023

Zapraszamy na jesienne seminarium Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy federacji TOGKF.
✅ ️Miejsce – Honbu Dojo Bydgoszcz.
✅️Program – analiza kata, bunkai oraz kakie.
Wszystkich chętnych niezależnie od praktykowanego stylu serdecznie zapraszamy !!!! Info Sensei Tomasz Siewkowski – 6 Dan
📩 togkf.polska@gmail.com
☎️tel. + 48 603777194

Pokaz na Mizukon

Sierpień 2023

Byliśmy na Mizukon! Do Przecławia zjechali fani Mangi i Anime z całej Polski. Przez dwa dni w GOKSiR Przecław i Szkole Podstawowej w Przecławiu poczuć można świat Japonii i fantastyki.

Okinawa Budo Sai - Naha

Sierpień 2023

🇵🇱 TOGKF BUDO SAI 🇵🇱 zaczął na się w Naha.
Wszyscy są bardzo szczęśliwi, gdy wita ich Sensei Morio Higoanna !! 🛬 To jeszcze nie wszyscy uczestnicy ponieważ tajfun opóźnił ich przybycie Miejmy nadzieję że wkrótce będą z nami. 😀❤️😀

Egzamin Goju ryu 💙💙💙

Czerwiec 2023

Dziś w naszym Dojo TOGKF Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin odbyły się uzupełniające egzaminy na stopnie kyu. Gratulacje dla Joanny, Eryka i Krzysztofa.

Wakacje z Goju ryu i Katori 🤺🥋🧘

Czerwiec 2023

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30
Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu 🤺 oraz okinawskiej odmiany Karate Goju Ryu 🥋 który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość. Na zajęciach poznamy medytację 🧘 Zen przez Zen rozumie się także „spokojny umysł”, „kontrolowanie procesu myślenia”, „przyswajanie koncepcji”. Jest to koncentracja myśli na jednym punkcie i kontemplowanie prawdy życia poprzez praktykę siedzącej medytacji.
Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.
Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne

Gasshuku TOGKF Polska 2023

Marzec 2023

W Bydgoszczy odbyło się seminarium Goju-ryu na którym to nasze Dojo Tonbo Szczecin brało udział. Seminarium poprowadził Senior Instruktor Sensei Masakazu Kuramoto 8 Dan z Japonii – Okinawa. Jest uczniem Sensei Morio Higaonna 10 Dan. Sensei Kuramoto sztuki walki uprawia od dziecka, jest instruktorem Honbu Dojo na Okinawie. Organizatorem seminarium jest TOGKF Polska – Tomasz Siewkowski 5 Dan.

Seminarium z Ulf Rott Sensei.

Marzec 2023

Przy zarejestrowanych 63 osobach było to największe seminarium, jakie do tej pory Kobukai Berlin mógł zorganizować. Rott Sensei pomagali jego żona Izumi Mikami-Rott, Sebastian Buchner, Heiko Bölling, Detlef Augustin i Jacek Krzeszowiec. Powitaliśmy gości z Leer, Bremen, Hannover, Darmstadt, Warszawy, Krakowa, Lublina, Szczecina, Pragi, Olmütz i Brna. Mamy nadzieję, że każdy może wziąć coś pouczającego z seminarium i dziękujemy wszystkim, a szczególnie parze Rott.
Do następnego roku!

Seminarium z Sensei Kuramoto

Luty 2023

Mamy już wszystkie informacje dotyczące seminarium w Bydgoszczy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!! 👊👊 👊W gasshuku mogą uczestniczyć osoby, które: trenują karate, a także osoby które chcą rozwijać i podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. ☎️ Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 603-777-194 Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres 📩 togkf.polska@gmail.com

Karate dla dzieci

Styczeń 2023
Rozpoczynamy nabór dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. 🥋
Zajęcia będą odbywać się w Domu Kultury Saniga przy ul. Chopina 22, Szczecin
Tradycyjnego Karate Goju-Ryu z Okinawy. 👍 Zapraszamy dzieci.
Program zajęć obejmuje między innymi:
✅ Metodyczne nauczanie sztuki walki,
✅ Ćwiczenia ogólnorozwojowe,
✅ Ćwiczenia korygujące wady postawy,
Ponadto:
✅ Egzaminy na stopnie Kyu i Dan,
✅ Obozy, seminaria krajowe i międzynarodowe
✅ Zajęcia indywidualne i grupowe,
👊 Przyjdź i przekonaj się !!! 👊🥋
☎️Kontakt: 690 92 66 60

Obóz Stara Wieś

Grudzień 2022

Już kolejny raz Tonbo Szczecin na zimowym obozie w Dojo Stara Wieś

Seminarium z sensei Marek Ramus

Listopad 2022

Sobotnie seminarium z sensei Marek Ramus, założycielem szkoły koryu karate Zanshin. Organizator Klub Karate Pomerania Szczecin.

Zapraszamy na zajęcia Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Październik 2022

Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
Zajęcia odbywają się w wtorek godzina 20.00 Dom Kultury Saniga oraz piątek godzina 18.00 Wyższe Seminarium Duchowne
Tel. 690 92 66 60

Japan Fest

Październik 2022

Zdjęcia autorstwa Agi, Vincenta i Mariusza

Japan Fest

Październik 2022
W sobotę nasza szkoła Okinawan Goju – Ryu Karate Tonbo Szczecin wzięła udział w kolejnej edycji Japan Fest. Dziękujemy za zaproszenie.
 
Poniżej fotorelacja.

Seminarium Okinawan Goju-Ryu

Wrzesień 2022
🇵🇱 🇦🇩 Seminarium Okinawan Goju-Ryu z Sensei Victor Panasiuk- 7 Dan
Karate dla mnie to coś więcej niż sprawność fizyczna. Najważniejsze są relacje. W karate liczą się Ludzie a nie korporacje. I wiecie co? Jestem szczęściarzem bo mam wokół siebie Wspaniałych wspierających mnie Ludzi. Bilans zysków i strat mocno na plus.

Seminarium Katori Shinto-ryu w Krakowie 07.2022

Lipiec 2022

Pokaz kilkusetletniej sztuki walki w Radiu Szczecin [WIDEO]

Lipiec 2022

Trenują starodawną technikę sztuk walki, a we wtorek zaprezentowali swoje umiejętności w Radiu Szczecin.
Samurajowie ze szkoły Tonbo Szczecin odwiedzili letnie studio plenerowe w alei Wojska Polskiego 73.

Robert Stefański tłumaczył w naszym porannym programie, skąd zainteresowanie akurat tym stylem walki.

– Styl walki Katori Shintō-ryū wywodzi się z Japonii. Jest to stara szkoła, która ma przeszło 600 lat i do dziś jest ćwiczona w niezmienionej formie – mówił Stefański.
żródło- Radio Szczecin,

Wakacje ze Sztukami Walki

Czerwiec 2022

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60

Zajęcia są płatne 

Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Czerwiec 2022

Dziś zakończyło się dwudniowe Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie z Mateuszem Kudukiem z Krakowa był to uczciwie przepracowany weekend. Dziękujemy za wizytę i cenne rady. W trakcie trwania seminarium odbył się egzamin na stopnie kyu. Gratulacje dla Hani , Ksenii, Szymona 5 kyu, Przemysław, Andreii, Igor , Mateusz 4 kyu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za udział w seminarium

Koniec roku Szkolnego

Czerwiec 2022

Rok szkolny 2021/2022 zbliża się do końca. W najbliższy weekend odbędzie się Seminarium Katori Shintō-ryū w Szczecinie. Poniżej wspólne zdjęcie Tonbo Szczecin oraz zdjęcie z Okami Kendo Szczecin

Poranny trening

Maj 2022

 

Świąteczny trening za nami

Kwiecień 2022

Egzamin Goju Ryu

Marzec 2022

18 marca w naszym Dojo odbyły się zaległe egzaminy Goju Ryu na stopnie kyu wszyscy zdali. Gratulacje.

 

Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin

Marzec 2022

Tak wygląda nowy przyrząd treningowy Nigri game dla naszego Tonbo Dojo. Podziękowania dla Pracownia Ceramiczna Janowczarnia oraz dla sempai Przemysław Kaczorowski. Dziękuję bardzo.

Ogólnopolski Zimowy Obóz Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū Dojo Stara Wieś 2021

Grudzień 2021

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szczecińska szkoła kenjutsu wzięła udział w ogólnopolskim obozie zimowym Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Stara Wieś.
 
Pod koniec obozu odbyły się egzaminy na stopnie kyu, wszyscy ze Szczecina zdali.
 
Gratulacje !!!!.
 
Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie obozu oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą rodzinną atmosferę
 

Pokaz na Japan Fest

Październik 2021

W sobotę w Domu Kultury Krzemień odbyła się impreza poświęcona kulturze japońskiej po nazwą Japan Fest. Organizatorem tego wydarzenia był Dom Kultury Krzemień oraz Szczeciński Klub Azji. Nasze Dojo Tonbo Szczecin zostało zaproszone gdzie wzięło udział w pokazie oraz przeprowadziło warsztaty z najstarszej sztyki walki Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū

Japan Fest 2021

Październik 2021

Gotowi do pokazu – Goju-Ryu Power !!!

 

Warsztaty Goju Ryu - Bydgoszcz

Wrzesień 2021

 
 
 
 
 
 
 
Dziś odbyły się warsztaty Okinawan Goju-Ryu Karate Do. Uczestniczyli członkowie z takich klubów jak Szczecin, Warszawa, Pruszcz Gdański i Bydgoszcz. Pierwsze 3 godziny były poświęcone analizy kata od: Gekisai Dai do Shisochin.
Nastepnie mielismy trening Hojo Undo – zestaw ćwiczeń wzmacniających (utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość). Wykonyje się go przy użyciu tradycyjnych przyrządów indywidualnie lub z partnerem. Trening Hojo Undo z powodzeniem zastępuje ćwiczenia na siłowni. Do tradycyjnych okinawskich przyrządów należy zaliczyć: makiwara, kongoken, yari bako, tan,tou, nigi game. Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za stworzenie świetnej atmosfery i ogromne zaangażowanie.
Foto: Joanna Wodzińska👍😀

Sezon 2021/2022 rozpoczęty

Wrzesień 2021

Następny tydzień treningu za nami. Sezon 2021/2022 rozpoczęty.

Seminarium Katori Shinto Ryu Kraków 2021

Wrzesień 2021

Zapisy na zajęcia Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū i Goju Ryu Karate 2021/2022

Wrzesień 2021

Zapraszamy do naszego Dojo Tonbo Szczecina na zajęcia sztuk walki. Treningi odbywają się Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie.

Kontakt

tel. 690926660

lub

tonboszczecin@gmail.com

Czekamy na was.

Dōmo arigatō gozaimasu

II Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie

Lipiec 2021

Zapraszamy na drugie Seminarium Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū w Szczecinie. Seminarium poprowadzi Amadeusz Ostaszewski 2 Dan z Krakowa.
Zapraszamy wszystkich praktykujących Katori w Polsce, jak i osoby chętne poznać najstarszą japońską sztukę walki.

Plan seminarium:
31 lipca – sobota
11:00 – 13:00 – trening
16:00 – 18:00 – trening
21:00 – wspólne wyjście na Dni Morza
1 sierpnia– niedziela
9:00 – 11:00 – trening
Zajęcia odbędą się: ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE, ulica Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin, Polska
Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł., plus opcja Student lub opcja Hotel.
Nocleg z wyżywieniem na miejscu w ARCYBISKUPIE WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE.
Opcja Student
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 150 zł, ilość miejsc 9,
Opcja Hotel
Pokoje 2 osobowe plus pokój 1 osobowy z łazienka, wyżywienie : obiad, kolacja, śniadanie za całość 180 zł, ilość miejsc 9,
Ilość miejsc ograniczona .
Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o rezerwację miejsc
mail. – tonboszczecin@gmail.com
Płatne na rachunek bankowy: 61 1240 3927 1111 0011 0354 9940
Dla wszystkich uczestników pamiątkowy prezent.
Kontakt
tel.: 690 92 66 60 – Robert
mail. – tonboszczecin@gmail.com

Wakacje ze sztuką

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia ze sztukami walki, treningi odbywać się będą przez lipiec i sierpień trzy razy w tygodniu od godziny 18.00 do 19.30. Zajęcia pozwolą nam zapoznać się z podstawami szermierki japońskiej kenjutsu i BO ( kij o długości 180 cm ), najstarszej japońskiej szkoły Katori Shinto Ryu oraz okinawskiej odmiany karate Goju Ryu który wywodzi się ze stylu Naha – te – który powstał ze stylu Białego Żurawia odzwierciedla miękkie techniki Kempo oraz kontrolę oddechu i “ki”. Styl ten nastawiony jest na techniki obronne, włączając w to rzuty, chwyty i bloki. Głównym założycielem tego stylu był sensei Kanryo Higaonna. Poznamy Junbi Undo – zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających i Hojo Undo – zestawem ćwiczeń utwardzających, wzmacniających siłę i wytrzymałość.


Treningi odbywać się będą w Seminarium Duchownym przy ul. Papieża Pawła VI 2, 71-459 Szczecin.


Zapisy oraz więcej informacji pod adresem tonboszczecin@gmail.pl
Tele: 690 92 66 60
Zajęcia są płatne.

Opłata miesięczna wynosi 160 zł.

Japan Fest 2021

Kwiecień 2021

Przedstawiamy kolejnych wyjątkowych gości na Japan Fest 2021 Będą to przedstawiciele szkoły Okinawan Goju – Ryu Karate Do Tonbo Szczecin ze specjalnym udziałem sensei Tomasza Siewskowskiego prezesa IOGKF Polska oraz sensei Jerzego Łabińskiego z Klub Sztuk Walki “Shodan”, którzy zaprezentują styl walki Okinawan Goju-ryu Karate-Do.
 
Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung-fu poznanego w południowych Chinach przez mieszkańców Okinawy – Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953). Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
 
Okinawan Goju-ryu Karate Do Polska – to ogólnopolskie stowarzyszenie, które zostało zarejestrowane w maju 2008 r. w Bydgoszczy. Stanowi krajowy oddział Międzynarodowej Federacji IOGKF.

Japan Fest 2021

Marzec 2021

Kolejni goście na Japan Fest 2021- szkoła japońskiej sztuki walki Katori Shinto Ryu – Tonbo Szczecin

Egzamin

Marzec 2021

W marcu w Szczecinie odbyły się egzaminy na stopnie kyu w Goju Ryu.
Gratuluję !!!

Dzień z Bushido

Luty 2021

Czwartek był w Husarii wyjątkowym dniem Bushido. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych sensei mieliśmy okazję zapoznać się z podstawami Karate Goju-Ryu i metodami treningowymi tego stylu oraz drogi miecza Kendo i Iaido. Było wyśmienicie. Serdeczne podziękowania dla sensei Alberta, sensei Roberta, sensei Piotra i sensei Krzyśka za przyjęcie zaproszenia. To wyjątkowe spotkanie nie pozostanie bez wpływu na naszą drogę karate. Dziękujemy. Osu!!!

Zapraszamy na zajęcia. Okinawan Goju-ryu Karate-Do.

Luty 2021
Jest to oryginalny, tradycyjny styl walki stworzony na podstawie stylu kung fu poznanego przez mieszkańców tej wyspy: Kanryō Higaonna (1853-1916) i Chōjun Miyagi (1888–1953) w południowych Chinach. Jest to styl bojowy, a nie sportowy, niemający nic wspólnego z agresją.
 

Zapraszamy na zajęcia Tenshin Shoden Katori Shinto Ryu

Luty 2021
Katori Shinto-ryu to najstarsza japońska sztuka walki. Szkoła naucza technik władania kataną/ tachi, dwoma mieczami, kijem bo, naginatą, kodachi, yari, rzucania shurikenami oraz walki wręcz. Katori ma prawie 600-letnią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie która przetrwała do dziś prawie w niezmienionej formie.

 

Treningi.
Poniedziałek 18.00 – 19.30
Środa 18.00 – 19.30
Piątek 17.30 – 19.00
Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie
ul. Papieża Pawła VI 2,
71-459 Szczecin
Kontakt
Katori Shinto-ryu
Dojo Tonbo Szczecin
Tel. 690 92 66 60

Styczniowe Gasshuku w Bydgoszczy

Styczeń 2021

W niezłym składzie zaczynamy ten rok – styczniowe Gasshuku w Bydgoszczy

 

 

IOGKF PL

Grudzień 2020

Polska Federacja Okinawa Goju Ryu Karate Do, życzy wszystkim trenującym, ich rodzinom i sympatykom dużo rodzinnego ciepła, zdrowia i szczęścia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Oby ten wyjątkowy czas był okazją do zdrowego wypoczynku w gronie najbliższych.

Trening Kendo w naszym Dojo

Listopad 2020

Kendo to My 🙂

Kendo z HIN (hin-kaku i hin-i)
Piękne kendo bez agresji. 100 % przyjaźni.
Dziękuję za wspólny wieczór – Sensei Krzysiek Bosak, Robert Stefanski, Krzysztof Sielicki, Albert Jerka

Kendo for life!

Okami Kendo Szczecin

Seminarium Okinawan Goju – Ryu Karate – Do

W styczniu zapraszamy na otwarte seminarium okinawskiego Karate Goju-Ryu – szczegóły e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności